6. Sterko

Sterko to preparat firmy Glenmark, zalecany w profilaktyce i leczeniu objawów przerostu gruczołu krokowego (prostaty). Swoje działanie opiera na ekstrakcie etanolowym uzyskiwanym z owoców palmy karłowatej.

Sterko – działanie

Sterko to suplement diety o działaniu przeciw-obrzękowym i przeciwzapalnym, który łagodzi objawy przerostu gruczołu krokowego, między innymi:

  • częste oddawanie moczu w nocy
  • częstomocz
  • słaby strumień moczu

Sterko – stosowanie i przeciwwskazania

Środek ten należy stosować raz na dobę (jedna kapsułka). Popijać dużą ilością wody, przyjmować najlepiej w trakcie lub po posiłku.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu to nadwrażliwość na soję, orzeszki ziemne i wszystkie składniki znajdujące się w leku. Przy stosowaniu na czczo mogą wystąpić nudności i dolegliwości systemu trawiennego.

Sterko – skład

W skład jednej kapsułki Sterko wchodzą następujące składniki: ekstrakt gęsty z owoców palmy karłowatej (9-11:1; etanol 96%), żelatyna sukcynylowana wieprzowa, glicerol 85%, tytanu dwutlenek, chlorofilowy kompleks miedziowy.

Sterko – cena

Opakowanie (30 sztuk) na jeden miesiąc stosowania to koszt oscylujący w granicach 40 złotych.

Sterko – opinie

Opinie na temat Sterko są bardzo różne – od skrajnie pozytywnych, po skrajnie negatywne. Trzeba mieć na uwadze, że jedyną substancją aktywną jest ekstrakt z palmy karłowatej.

To suplement diety, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Produkt zalecany jest do stosowania tylko w początkowych stadiach choroby (I i II stopień przerostu gruczołu krokowego).

Sterko – zamiennik

Swojego rodzaju gwarancją skuteczności jest inny preparat na prostatę – Reprostal. To środek, co do którego efektywności nie ma żadnych wątpliwości. Przez wielu, Reprostal uznawany jest za najlepszy preparat na prostatę. Również przez nas uznawany jest za najlepszy (pierwsze miejsce w naszym rankingu).

Aby dowiedzieć się więcej o Reprostal – koniecznie przeczytaj naszą recenzję.