9. Prostogal

Prostogal to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. W jego skład wchodzi olej z pestek dyni, czyli znakomite źródło: fitosteroli oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6.

Prostogal – działanie

Prostogal to preparat, który może być zażywany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzny. Nie jest ściśle dedykowany osobom borykającym się z prostatą, choć często można spotkać się z takim zaleceniem.

Prostogal wspomaga prawidłową pracę gruczołu krokowego i oddawanie moczu. Jest suplementem diety, który wpływa na utrzymanie funkcji pęcherza moczowego.

Prostogal – stosowanie i przeciwwskazania

Zaleca się przyjmować sześć kapsułek dziennie (6x 500mg) w trzech porcjach: rano, w południe oraz wieczorem.

Do stosowania preparatu nie ma przeciwwskazań, za wyjątkiem nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Prostogal – skład

W jednej porcji produktu (dwie kapsułki) znajduje się 0,428g kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, 0,168g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, 0,092g kwasów tłuszczowych nasyconych oraz Fitosterole.

Prostogal – cena

Jednomiesięczny zapas (opakowanie ze 150 tabletkami – największe) to koszt oscylujący w granicach 30 złotych.

Prostogal – opinie

Trudno oczekiwać od tego preparatu, że jego skuteczność będzie wyjątkowo wysoka. To swoisty suplement diety, który dostarcza wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6, które równie dobrze mogą znaleźć się w naszej diecie (głównie w rybach).

Dlatego też, trudno opiniować ten preparat w kontekście walki z prostatą. Owszem, może mieć wpływ na funkcjonowanie gruczołu krokowego ale z całą pewnością nie w takim stopniu jak inne, dedykowane środki.

Prostogal – zamiennik

Rozwiązaniem dedykowanym w leczeniu prostaty jest Reprostal. Preparat ten w naszym rankingu środków na prostatę znajduje się na pierwszej lokacie. Ten lek jest jednym z najskuteczniejszych w profilaktyce i leczeniu chorób układu moczowego.

Pełną recenzję tego specyfiku znajdą Państwo tutaj.